KURUMSAL

KURUMSAL

İontek 1997 yılında kurulmuştur. Oligonükleotit üretimi, DNA sekanslama servisi ve tanı ürünleri alanlarında Türkiye’nin öncü firmalarından biridir. İontek, gelişmiş teknolojiler ve enformasyon sistemleri kullanarak yüksek kaliteli moleküler tanı ürünleri ve hizmetleri sunmaktadır.

İontek, ISO 9001:2008 ve ISO 13485:2012 kalite sistemleri çerçevesinde faaliyet göstermektedir. Tasarım ve üretim tesisleri, Vücut Dışında Kullanılan Tıbbi Tanı Cihazları Yönetmeliği 98/79/EC’nin Tam Kalite Güvencesi ile sertifikalandırılmıştır.

İontek, moleküler mikrobiyoloji, moleküler genetik ve kanser genetiği alanında gerçek zamanlı PCR testleri, Sanger, Pyro ve Yeni Nesil sekanslama testleri ile gen ekspresyon analiz testleri geliştirir ve üretir.

Tarihimizdeki bazı başarılarımız şunlardır:

  • 2005’de İstanbul Ticaret Odası tarafından “Teknolojik Uygulamada En İyi Küçük ve Orta Ölçekli Girişim” dalında birincilik ödülü.
  • 2005-2017 yılları arasında, Ulusal Bilim Vakfı Hibeleri tarafından Biyoinformatik ve Moleküler Genetik alanında desteklenen 10 Ar-Ge projesi.
  • Nisan 2011’de TÜBİTAK tarafından son 5 yıl içinde desteklenen 6000 proje arasından seçilen en iyi 12 proje arasında yer aldı.
  • Real-Time PCR platformunu kullanan IVD Kitleri alanında yerel üreticiler arasında en büyük pazar payına sahiptir (Pazar payı yaklaşık % 10). İontek, moleküler mikrobiyoloji ve moleküler genetik alanında geniş bir Real-Time PCR tanı ürünü paneline sahiptir. T.C. Sağlık Bakanlığı Ulusal Bilgi Bankası veritabanına kayıtlı 40’dan fazla IVD CE işaretli ürünü bulunmaktadır.